Complete Sports Schedule

School Year: 
Date Opponent Location Time/Results
Aug 30 Volleyball - UW-River Falls St. Mary's University - Winona, Minn. 2:00 pm
Aug 30 Men's Soccer - Johnson & Wales University Colorado College - Colorado Springs, Colo. 3:00 pm
Aug 30 Volleyball - UW-Superior St. Mary's University - Winona, Minn. 4:00 pm
Aug 30 Women's Soccer - Virginia Wesleyan University Norfolk, Virginia 5:00 pm
Aug 31-Sep 01 Women's Golf - Luther Sail Classic Dike, Iowa - Fox Ridge Golf Course 9:00 am
Aug 31 Women's Tennis - Wheaton College Home 11:00 am
Aug 31 Volleyball - Macalester College St. Mary's University - Winona, Minn. 12:00 pm
Aug 31 Volleyball - St. Mary's University Winona, Minn. 2:00 pm
Aug 31 Men's Soccer - Colorado College Colorado Springs, Colo. 7:00 pm
Aug 31 Women's Soccer - Christopher Newport University Norfolk, Virginia 8:00 pm
Sep 06 Volleyball - Cornell College Grinnell College - Grinnell, Iowa 6:00 pm
Sep 06 Men's Soccer - University of St. Thomas Home 7:30 pm
Sep 06 Volleyball - Carleton College Grinnell College - Grinnell, Iowa 8:00 pm
Sep 07 Women's Tennis - Buena Vista University Storm Lake, Iowa 9:00 am
Sep 07-08 Women's Golf - Wartburg Invitational Waverly, Iowa - Prairie Links Golf Course 9:00 am
Sep 07-08 Men's Golf - University of St. Thomas Invitational Pioneer Creek Golf Course - Maple Plain, Minn. 9:00 am
Sep 07 Women's Cross Country - St. Mary's University Open Winona, Minn. 10:30 am
Sep 07 Football - Whittier College Whittier, California 11:00 am
Sep 07 Men's Cross Country - St. Mary's University Open Winona, Minn. 11:15 am
Sep 07 Volleyball - Grinnell College Grinnell, Iowa 12:00 pm
Sep 07 Women's Soccer - Gustavus Adolphus College St. Peter, Minn. 12:30 pm
Sep 07 Women's Tennis - Nebraska Wesleyan University Lincoln, Neb. 4:00 pm
Sep 08 Men's Soccer - Macalester College St. Paul, Minn. 2:00 pm
Sep 08 Women's Soccer - College of St. Benedict Home 3:00 pm
Sep 10 Women's Tennis - University of Dubuque Home 4:00 pm
Sep 11 Women's Soccer - St. Olaf College Northfield, Minn. 2:00 pm
Sep 11 Men's Soccer - St. Olaf College Northfield, Minn. 4:00 pm
Sep 12 Volleyball - Augsburg College Home 7:00 pm
Sep 13-14 Men's Golf - Midwest Region Classic Eagle Ridge Resort & Spa - Galena, Ill. 9:00 am
Sep 13 Men's Soccer - Augsburg College St. Paul, Minn. 7:30 pm
Sep 14-15 Women's Golf - D3 Classic Hastings, Minn. - Emerald Green Golf Course 9:00 am
Sep 14 Volleyball - UW-Stout Bethel University - Arden Hills, Minn. 10:00 am
Sep 14 Women's Cross Country - Luther All-American Invitational Home 11:30 am
Sep 14 Volleyball - UW-Stevens Point Bethel University - Arden Hills, Minn. 12:00 pm
Sep 14 Men's Cross Country - Luther All-American Invitational Home 12:00 pm
Sep 14 Football - St. Olaf College Home 2:00 pm
Sep 15 Women's Tennis - Coe College Home 1:00 pm
Sep 15 Women's Soccer - College of St. Scholastica Home 1:00 pm
Sep 15 Men's Soccer - College of St. Scholastica Home 3:00 pm
Sep 18 Volleyball - Wartburg College Home 7:30 pm
Sep 20-23 Women's Tennis - ITA Regional Tournament Gustavus Adolphus College - St. Peter, Minn. TBA
Sep 20-21 Men's Tennis - America Rivers Conference Individual Tournament Byrnes Park Tennis Center - Waterloo, Iowa 9:00 am
Sep 20 Volleyball - Earlham College Illinois Wesleyan University - Bloomington, Ill. 7:00 pm
Sep 21-22 Men's Golf - St. John's University Fall Invitational Greystone Golf Club, Sauk Centre, Minn. - Blackberry Golf Club, Sartell, Minn. TBA
Sep 21-22 Women's Golf - Luther Invitational Decorah, Iowa - Oneota Golf & Country Club 9:00 am
Sep 21 Volleyball - Lakeland College Illinois Wesleyan University - Bloomington, Ill. 10:00 am
Sep 21 Football - Wartburg College Home 1:00 pm
Sep 21 Men's Soccer - UW-Platteville Home 2:00 pm
Sep 21 Volleyball - Hope College Illinois Wesleyan University - Bloomington, Ill. 3:00 pm
Sep 22 Women's Soccer - St. Catherine University St. Paul, Minn. 2:00 pm
Sep 24 Women's Tennis - Loras College Home 4:00 pm
Sep 24 Volleyball - Simpson College Indianola, Iowa 7:30 pm
Sep 25 Men's Soccer - UW-Whitewater Home 5:00 pm
Sep 25 Women's Soccer - UW-Whitewater Home 7:00 pm
Sep 27 Men's Tennis - ITA Regional Tournament Gustavus Adolphus College - St. Peter, Minn. 9:00 am
Sep 28-30 Men's Golf - Gustavus Twin Cities Classic Links at Northfork, Ramsey, Minn. - Elk River Country Club, Elk River, Minn. - Minnesota Valley Country Club, Bloomington, Minn. 9:30 am
Sep 28 Volleyball - UW-La Crosse La Crosse, Wis. 1:00 pm
Sep 28 Football - Coe College Cedar Rapids, Iowa 1:00 pm
Sep 28 Women's Soccer - Central College Home 2:00 pm
Sep 28 Women's Tennis - Upper Iowa University Home 3:00 pm
Sep 28 Men's Soccer - Central College Home 4:30 pm
Sep 29 Women's Golf - Waldorf University Invitational Albert Lea, Minn. - Wedwood Cove Golf Club 12:00 pm
Sep 29 Women's Tennis - Wartburg College Waverly, Iowa 2:00 pm
Oct 01 Women's Soccer - UW-Eau Claire Home 7:00 pm
Oct 02 Volleyball - University of Dubuque Dubuque, Iowa 7:30 pm
Oct 04 Women's Tennis - Central College Pella, Iowa 4:00 pm
Oct 04 Men's Cross Country - UW-Eau Claire Blugold Invitational Whitetail Golf Course - Colfax, Wis. 4:15 pm
Oct 04 Women's Cross Country - UW-Eau Claire Blugold Invitational Whitetail Golf Course - Colfax, Wis. 5:15 pm
Oct 04 Volleyball - Loras College Home 7:30 pm
Oct 05-07 Women's Golf - A-R-C Championships Ames, Iowa - Ames Country Club 9:00 am
Oct 05 Women's Tennis - Simpson College Indianola, Iowa 10:00 am
Oct 05 Women's Swimming and Diving - Alumni Meet Home 11:00 am
Oct 05 Men's Swimming and Diving - Alumni Meet Home 11:00 am
Oct 05 Men's Soccer - Coe College Cedar Rapids, Iowa 1:00 pm
Oct 05 Football - Central College Homecoming 1:00 pm
Oct 05 Women's Soccer - Coe College Cedar Rapids, Iowa 3:30 pm
Oct 06 Men's Soccer - UW-Superior Home 2:00 pm
Oct 09 Women's Soccer - Loras College Home 5:00 pm
Oct 09 Men's Soccer - Loras College Home 7:30 pm
Oct 11-12 Women's Tennis - American Rivers Conference Individual Tournament Byrnes Park Tennis Center - Waterloo, Iowa TBA
Oct 11 Volleyball - Findlandia University UW-Oshkosh - Oshkosh, Wis. 5:30 pm
Oct 11 Women's Swimming and Diving - Nebraska Wesleyan University Home 6:00 pm
Oct 11 Men's Swimming and Diving - Nebraska Wesleyan University Home 6:00 pm
Oct 11 Volleyball - UW-Oshkosh Oshkosh, Wis. 7:30 pm
Oct 12 Men's Golf - St. Norbert College Match Oakbrook, Ill. 9:00 am
Oct 12 Volleyball - St. Norbert College UW-Oshkosh - Oshkosh, Wis. 9:30 am
Oct 12 Women's Swimming and Diving - Luther Invitational Home 11:00 am
Oct 12 Men's Swimming and Diving - Luther Invitational Home 11:00 am
Oct 12 Volleyball - UW-Superior UW-Oshkosh - Oshkosh, Wis. 11:30 am
Oct 12 Football - Loras College Dubuque, Iowa 1:00 pm
Oct 12 Women's Soccer - Simpson College Indianola, Iowa 3:00 pm
Oct 12 Men's Soccer - Simpson College Indianola, Iowa 5:00 pm
Oct 15 Women's Soccer - University of Dubuque Dubuque, Iowa 5:00 pm
Oct 15 Men's Soccer - University of Dubuque Dubuque, Iowa 7:30 pm
Oct 16 Volleyball - Central College Pella, Iowa 7:30 pm
Oct 18 Women's Cross Country - Montana Western Open Sleepy Hollow Golf Course - Dillon, Montana 12:00 pm
Oct 19 Women's Soccer - Nebraska Wesleyan University Home 11:00 am
Oct 19 Men's Cross Country - UW-La Crosse Jim Drews Invitational Ettrick Golf Course - Ettrick, Wis. 11:00 am
Oct 19 Women's Cross Country - UW-La Crosse Tori Neubauer Invitational Ettrick Golf Course - Ettrick, Wis. 11:40 am
Oct 19 Women's Swimming and Diving - Macalester College St. Paul, Minn. 1:00 pm
Oct 19 Men's Soccer - Nebraska Wesleyan University Home 1:00 pm
Oct 19 Men's Swimming and Diving - Macalester College St. Paul, Minn. 1:00 pm
Oct 19 Volleyball - UW-Platteville Augustana College - Rock Island, Ill. 1:30 pm
Oct 19 Volleyball - Augustana College Rock Island, Ill. 3:30 pm
Oct 25 Men's Cross Country - UW-La Crosse Dual Home 4:30 pm
Oct 25 Women's Cross Country - UW-La Crosse Dual Home 5:00 pm
Oct 25 Volleyball - Buena Vista University Home 7:30 pm
Oct 26 Football - University of Dubuque Home 1:00 pm
Oct 26 Women's Swimming and Diving - UW-Eau Claire/St. Catherine University Home 1:00 pm
Oct 26 Men's Swimming and Diving - UW-Eau Claire Home 1:00 pm
Oct 26 Women's Soccer - Buena Vista University Storm Lake, Iowa 2:00 pm
Oct 26 Volleyball - Nebraska Wesleyan University Home 3:30 pm
Oct 26 Men's Soccer - Buena Vista University Storm Lake, Iowa 4:30 pm
Oct 29 Women's Soccer - Wartburg College Home 5:00 pm
Oct 29 Men's Soccer - Wartburg College Home 7:30 pm
Oct 30 Volleyball - Coe College Cedar Rapids, Iowa 7:30 pm
Nov 01 Volleyball - Cornell College Mount Vernon, Iowa 7:30 pm
Nov 02 Women's Soccer - A-R-C Tournament First Round TBA TBA
Nov 02 Men's Soccer - A-R-C Tournament First Round TBA TBA
Nov 02 Men's Cross Country - American Rivers Conference Championships Dubuque Soccer Complex - Dubuque, Iowa 11:00 am
Nov 02 Women's Cross Country - America Rivers Conference Championships Dubuque Soccer Complex - Dubuque, Iowa 12:00 pm
Nov 02 Football - Buena Vista University Storm Lake, Iowa 1:00 pm
Nov 05 Volleyball - A-R-C Tournament First Round TBA TBA
Nov 06 Women's Soccer - A-R-C Tournament Semifinal Round TBA TBA
Nov 06 Men's Soccer - A-R-C Tournament Semifinal Round TBA TBA
Nov 07 Volleyball - A-R-C Tournament Semifinal Round TBA TBA
Nov 08-09 Women's Basketball - Hyatt Place Tournament Rock Island, Ill. 12:00 pm
Nov 08 Men's Cross Country - The Saga Cup Home 3:30 pm
Nov 08 Women's Cross Country - The Saga Cup Home 4:15 pm
Nov 08 Women's Basketball - Hope College Augustana College - Rock Island, Ill. 5:00 pm
Nov 09 Women's Soccer - A-R-C Tournament Championship TBA TBA
Nov 09 Volleyball - A-R-C Tournament Championship TBA TBA
Nov 09 Men's Soccer - A-R-C Tournament Championship TBA TBA
Nov 09 Wrestling - Alumni Meet Home 9:00 am
Nov 09 Football - Nebraska Wesleyan University Home 1:00 pm
Nov 09 Women's Basketball - Hyatt Place Tournament - Consolation Game Augustana College - Rock Island, Ill. 2:00 pm
Nov 09 Women's Basketball - Hyatt Place Tournament - Championship Game Augustana College - Rock Island, Ill. 4:00 pm
Nov 10 Men's Basketball - Macalester College Home 3:00 pm
Nov 12 Men's Basketball - Maranatha Baptist Home 7:00 pm
Nov 15-16 Men's Basketball - University of Redlands Tournament Redlands, Calif. TBA
Nov 16 Wrestling - Luther Open Home 9:00 am
Nov 16 Men's Cross Country - NCAA III Central Regional Wartburg College - Waverly, Iowa 11:00 am
Nov 16 Women's Cross Country - NCAA III Central Regional Wartburg College - Waverly, Iowa 12:00 pm
Nov 16 Football - Simpson College Indianola, Iowa 12:00 pm
Nov 16 Men's Swimming and Diving - Grinnell College Home 1:00 pm
Nov 16 Women's Swimming and Diving - Grinnell College Home 1:00 pm
Nov 16 Women's Basketball - Gustavus Adolphus College St. Peter, Minn. 3:00 pm
Nov 19 Women's Basketball - UW-Stout Menomonie, Wis. 7:00 pm
Nov 20 Men's Basketball - Bethany Lutheran College Mankato, Minn. 7:00 pm
Nov 23 Women's Swimming and Diving - Gustavus Adolphus Invitational St. Peter, Minn. TBA
Nov 23 Men's Swimming and Diving - Gustavus Adolphus Invitational St. Peter, Minn. TBA
Nov 23 Wrestling - Augsburg Open Minneapolis, Minn. 9:00 am
Nov 23 Men's Cross Country - NCAA III National Championships E.P. Tom Sawyer Park - Louisville, Kentucky 11:00 am
Nov 23 Women's Cross Country - NCAA III National Championships E.P. Tom Sawyer Park - Louisville, Kentucky 12:15 pm
Nov 23 Men's Basketball - Ripon College Home 1:00 pm
Nov 26 Women's Basketball - UW-La Crosse La Crosse, Wis. 5:00 pm
Nov 26 Men's Basketball - Crown College St Bonifacius, Minn. 7:30 pm
Nov 30 Men's Basketball - St. Mary's University (MN) Home 3:00 pm
Dec 04 Women's Basketball - Loras College Home 5:30 pm
Dec 04 Men's Basketball - Loras College Home 7:30 pm
Dec 07 Wrestling - Cornell College/UW-Stevens Point Mount Vernon, Iowa 12:00 pm
Dec 07 Women's Basketball - Coe College Cedar Rapids, Iowa 2:00 pm
Dec 07 Men's Basketball - Coe College Cedar Rapids, Iowa 4:00 pm
Dec 14 Wrestling - University of Dubuque Dubuque, Iowa 1:00 pm
Dec 14 Women's Basketball - UW-Platteville Home 2:30 pm
Dec 14 Men's Basketball - Cornell College Mount Vernon, Iowa 3:00 pm
Dec 20 Women's Basketball - Martin Luther College New Ulm, Minn. 2:00 pm
Dec 21 Wrestling - Gator 'Boots' Duals McGavok High School - Nashville, Tenn. 9:00 am
Jan 04 Men's Swimming and Diving - Loras College Dubuque, Iowa 1:00 pm
Jan 04 Women's Swimming and Diving - Loras College Dubuque, Iowa 1:00 pm
Jan 04 Women's Basketball - Buena Vista University Storm Lake, Iowa 2:00 pm
Jan 04 Men's Basketball - Buena Vista University Storm Lake, Iowa 4:00 pm
Jan 08 Women's Basketball - Central College Pella, Iowa 5:30 pm
Jan 08 Men's Basketball - Central College Home 7:30 pm
Jan 10-11 Wrestling - NWCA III National Duals Louisville, Kent. TBA
Jan 11 Women's Swimming and Diving - Norse Sprint Invitational Home 11:00 am
Jan 11 Men's Swimming and Diving - Norse Sprint Invitational Home 11:00 am
Jan 11 Women's Basketball - Nebraska Wesleyan University Lincoln, Neb. 2:00 pm
Jan 11 Men's Basketball - Nebraska Wesleyan University Lincoln, Neb. 4:00 pm
Jan 15 Women's Basketball - Wartburg College Waverly, Iowa 5:30 pm
Jan 15 Men's Basketball - Wartburg College Waverly, Iowa 7:30 pm
Jan 16 Wrestling - Wartburg College Home 7:00 pm
Jan 17-18 Men's Swimming and Diving - Grinnell College Invitational Grinnell, Iowa TBA
Jan 17-18 Women's Swimming and Diving - Grinnell College Invitational Grinnell, Iowa 9:00 am
Jan 18 Wrestling - CK Mike Duroe Invitational Cornell College - Mount Vernon, Iowa 9:00 am
Jan 18 Women's Basketball - Simpson College Home 2:00 pm
Jan 18 Men's Basketball - Simpson College Home 4:00 pm
Jan 22 Women's Basketball - University of Dubuque Home 5:30 pm
Jan 22 Men's Basketball - University of Dubuque Home 7:30 pm
Jan 25 Wrestling - A-R-C Duals Lincoln, Neb. 9:00 am
Jan 25 Women's Swimming and Diving - Coe College Cedar Rapids, Iowa 1:00 pm
Jan 25 Men's Swimming and Diving - Coe College Cedar Rapids, Iowa 1:00 pm
Jan 25 Women's Basketball - Loras College Dubuque, Iowa 2:00 pm
Jan 25 Men's Basketball - Loras College Dubuque, Iowa 4:00 pm
Jan 29 Women's Basketball - Simpson College Indianola, Iowa 5:30 pm
Jan 29 Men's Basketball - Simpson College Indianola, Iowa 7:30 pm
Jan 31 Wrestling - UW-La Crosse La Crosse, Wis. 7:00 pm
Feb 01 Women's Basketball - Buena Vista University Home 2:00 pm
Feb 01 Men's Basketball - Buena Vista University Home 4:00 pm
Feb 05 Women's Basketball - Wartburg College Home 5:30 pm
Feb 05 Men's Basketball - Wartburg College Home 7:30 pm
Feb 06 Wrestling - Central College Home 6:00 pm
Feb 08 Wrestling - Don Parker Invitational UW-Eau Claire - Eau Claire, Wis. 9:00 am
Feb 08 Women's Basketball - Nebraska Wesleyan University Home 2:00 pm
Feb 08 Men's Basketball - Nebraska Wesleyan University Home 4:00 pm
Feb 09 Men's Tennis - Carthage College Kenosha, Wis. 9:00 am
Feb 09 Men's Tennis - Concordia University (WI) Kenosha, Wis. 1:00 pm
Feb 12-15 Men's Swimming and Diving - Liberal Arts Championships Principia College - Elsah, Ill. TBA
Feb 12-15 Women's Swimming and Diving - Liberal Arts Championships Principia College - Elsah, Ill. TBA
Feb 12 Women's Basketball - Central College Pella, Iowa 5:30 pm
Feb 12 Men's Basketball - Central College Pella, Iowa 7:30 pm
Feb 14 Men's Tennis - Grinnell College UW-Whitewater - Whitewater, Wis. 2:00 pm
Feb 14 Wrestling - Buena Vista University Storm Lake, Iowa 7:00 pm
Feb 15 Men's Tennis - Wheaton College (IL) UW-Whitewater - Whitewater, Wis. 8:00 am
Feb 15 Wrestling - Winona State Invitational (Silver Team) Winona, Minn. 9:00 am
Feb 15 Women's Basketball - University of Dubuque Dubuque, Iowa 2:00 pm
Feb 15 Men's Tennis - UW-Whitewater Whitewater, Wis. 3:30 pm
Feb 15 Men's Basketball - University of Dubuque Dubuque, Iowa 4:00 pm
Feb 22 Men's Tennis - St. Scholastica Lifetime Fitness - Bloomington, Minn. TBA
Feb 22 Women's Basketball - Coe College Home 2:00 pm
Feb 22 Men's Basketball - Coe College Home 4:00 pm
Feb 25 Women's Basketball - A-R-C Tournament First Round TBA TBA
Feb 25 Men's Basketball - A-R-C Tournament First Round TBA TBA
Feb 27 Women's Basketball - A-R-C Tournament Semifinals TBA TBA
Feb 27 Men's Basketball - A-R-C Tournament Semifinals TBA TBA
Feb 28-Mar 01 Softball - Rochester Dome Games I Rochester Regional Dome - Rochester, Minn. TBA
Feb 28-29 Wrestling - NCAA III Lower Midwest Regional Five Flags Center - Dubuque, Iowa 10:00 am
Feb 29 Men's Basketball - A-R-C Tournament Championship TBA TBA
Feb 29 Women's Basketball - A-R-C Tournament Championship TBA TBA
Feb 29 Men's Tennis - Augustana College (IL) Moline, Ill. 1:00 pm
Feb 29 Men's Tennis - St. Ambrose University Moline, Ill. 4:00 pm
Mar 05-08 Baseball - 5 Games TBA Kino Sports Complex - Tuscson, Ariz. TBA
Mar 07-08 Softball - Rochester Dome Games II Rochester Regional Dome - Rochester, Minn. TBA
Mar 07 Men's Tennis - Simpson College Pella, Iowa 1:00 pm
Mar 07 Men's Tennis - Central College Pella, Iowa 4:00 pm
Mar 13-14 Wrestling - NCAA III National Championships U.S Cellular Center - Cedar Rapids, Iowa 11:00 am
Mar 14 Baseball - Millikin University (2x9) Decatur, Ill. TBA
Mar 15 Baseball - Millikin University (1x9) Decatur, Ill. TBA
Mar 19-29 Softball - 2020 PFX Spring Games Feature Clermont, Fla. TBA
Mar 21-29 Men's Golf - Annual Spring Trip Orange County National Golf Resort in Wnter Garden, Fla. TBA
Mar 21 Baseball - University of Northwestern (MN) (2x9) Home 1:00 pm
Mar 23 Men's Golf - Farmingdale State College (NY) Crooked Cat Course 10:00 am
Mar 24 Baseball - St. Mary's University (MN) (1x9) Winona, Minn. 3:00 pm
Mar 27 Baseball - University of Dubuque (1x9) Home 3:00 pm
Mar 28 Baseball - University of Dubuque (2x9) Home 12:00 pm
Mar 31 Softball - Loras College Home 2:00 pm
Mar 31 Baseball - Wartburg College (2x9) Wavery, Iowa 3:00 pm
Apr 02 Softball - St. Mary's University (MN) Winona, Minn. 3:00 pm
Apr 03 Baseball - Buena Vista University (1x9) Storm Lake, Iowa 6:00 pm
Apr 04 Men's Tennis - University of Dubuque Home 10:00 am
Apr 04 Baseball - Buena Vista University (2x9) Storm Lake, Iowa 1:00 pm
Apr 04 Softball - Buena Vista University Storm Lake, Iowa 1:00 pm
Apr 04 Men's Tennis - Carleton College Home 1:30 pm
Apr 07-08 Men's Golf - Loras College Invitational Thunder Hills Country Club - Peosta, Iowa 10:00 am
Apr 07 Baseball - Wartburg College (1x9) Home 3:00 pm
Apr 08 Softball - University of Dubuque Dubuque, Iowa 2:00 pm
Apr 10 Baseball - Nebraska Wesleyan University (1x9) Home 3:00 pm
Apr 11 Baseball - Nebraska Wesleyan University (2x9) Home 12:00 pm
Apr 11 Softball - Nebraska Wesleyan University Home 1:00 pm
Apr 14-15 Men's Golf - Nebraska Wesleyan Invitational Lincoln, Neb. 10:00 am
Apr 14 Softball - Coe College Home 2:00 pm
Apr 14 Baseball - Coe College (1x9) Cedar Rapids, Iowa 3:00 pm
Apr 16 Softball - Simpson College Indianola, Iowa 2:00 pm
Apr 16 Men's Tennis - UW-La Crosse Home 4:00 pm
Apr 17 Baseball - Central College (1x9) Pella, Iowa 3:00 pm
Apr 18 Baseball - Central College (2x9) Pella, Iowa 12:00 pm
Apr 19 Softball - St. Scholastica Home 1:00 pm
Apr 19 Men's Tennis - Coe College Home 2:00 pm
Apr 21 Men's Tennis - Wartburg College Wavery, Iowa TBA
Apr 21 Baseball - Coe College (2x9) Home 1:00 pm
Apr 22 Men's Tennis - Loras College Home TBA
Apr 22 Softball - Wartburg College Waverly, Iowa 2:00 pm
Apr 24 Baseball - Loras College (1x9) Dubuque, Iowa 6:00 pm
Apr 25 Men's Tennis - Buena Vista University Home 9:00 am
Apr 25 Softball - Central College Home 1:00 pm
Apr 25 Baseball - Loras College (2x9) Dubuque, Iowa 1:00 pm
Apr 25 Men's Tennis - Nebraska Wesleyan University Home 3:00 pm
Apr 26 Softball - UW-La Crosse La Crosse, Wis. 2:00 pm
Apr 30-May 02 Men's Golf - A-R-C Championships Finkbine Golf Course - Iowa City, Iowa 9:00 am
May 01-02 Softball - American Rivers Conference Tournament TBA - No. 1 Seed Hosts TBA
May 01 Men's Tennis - American Rivers Conference AQ Tournament TBA 9:00 am
May 01 Baseball - Simpson College (1x9) Home 3:00 pm
May 02 Baseball - Simpson College (2x9) Home 12:00 pm
May 07-09 Baseball - American Rivers Conference Tournament Perfect Game Field at Veterans Memorial Stadium - Cedar Rapids, Iowa TBA
May 07-09 Softball - NCAA III Regional TBA TBA
May 12-15 Men's Golf - NCAA III National Championships Palm Beach Gardens, Fla. 9:00 am
May 15-16 Softball - NCAA III Super Regional TBA TBA
May 19-26 Softball - NCAA III National Championships University of Texas at Tyler - Tyler, Texas TBA