Current Roster

Aurora Roster 2018-2019

Dr. Jennaya Robison, conductor

Elizabeth Fischer, assistant conductor
Anne Wilson, pianist

Soprano I

Camille Blanford, South Jacksonville, Ill.
Indigo Fish, Decorah, Iowa
Madi Hazlett, Princeton, Minn,
Molly Holcomb, Hoffman Estates, Ill.
Nora Weigle, Saint Michael, Minn.
Kennedy Wilson, Cedar Rapids, Iowa
Katie Andreasen, Cedar Rapids, Iowa
Liz Burton, Normal, Ill.
Emily Dyrdahl, Edina, Minn.
Jenna Gengler, Remsen, Iowa
Sienna Haubein, Columbia, Ill.
Ivy Jensen, DeWitt, Iowa
Chloe McDonnell, Rochester, Minn.
Sophia Nall, Minneapolis, Minn.
Siri Nilsen, Columbus, Ohio
Nora Nyi Myint, Mayangone, Myanmar
Alexis Orth, Saint Peter, Minn.
Madeline Wilkins, La Grange, Ill.

Soprano II

Mina Barsness, Minneapolis, Minn.
Michaela Bieno, Oregon, Wis.
Annah Fritz, St. Bonifacius, Minn.
Ashley Harms, Aredale, Iowa
Stephanie Kolden, Monroe, Wis.
Kloey Lekatz, Saint Michael, Minn.
Allison Meinheit, Tomahawk, Wis.
Kirsten Melaas-Swanson, Port Byron, Ill.
Madison Miller, Geneseo, Ill.
Sarah Retz, Sheffield, Iowa
Shannon Schultz, Storm Lake, Iowa
Layla Sjolander, Kenyon, Minn.
Abigail Toussaint, Decorah, Iowa
Catherine Vitt, Saint Paul, Minn.
Presli Abraham, Princeton, Minn.
Sarah Benton, Le Mars, Iowa
Jane Bremer, Minnetonka, Minn.  
Natalie Brown, Urbana, Ill.
Greta Carlson, Clive, Iowa
Riley Carlson, Albertville, Minn.
Megan Elford, Fond du Lac, Wis.
Kristen Flathers, Clinton, Iowa
Emily Frett, Grimes, Iowa
Lindsey Fry, Lawrence, Kan.
Thea Good, Burlington, Iowa
Alexandra Hire, Saint Paul, Minn.
Alison Merrill, Algona, Iowa
Amelia Morrow, Iowa City, Iowa  
Danielle Nichols, West Des Moines, Iowa
Anna Northenscold, Minneapolis, Minn.
Clare Rolinger, Cedar Falls, Iowa
Nya Ruach, Rochester, Minn.
Olivia Schmidt, Nerstrand, Minn.

Alto I

Ayla Carbonell, Minneapolis, Minn.
Isabelle Dalton, Cedar Rapids, Iowa
Brooklyn DeMinter, Spring Green, Wis.  
Alanna Espinoza, Saint Paul, Minn.  
Abbey Falconer, Sioux Falls, S. Dak.
Samantha Feucht, Canton, S. Dak.
Zoey Frey, West Union, Iowa
Kelsey Hubble, West Des Moines, Iowa
Olivea Keith, Des Moines, Iowa
Jessi Labenski, Northfield, Minn.
Katelyn Leiran, Waterville, Iowa
Maya Mukamuri, Mankato, Minn.
Kaitlin Poock, Kalona, Iowa
Laurel Studt, Eau Claire, Wis.
Anna Tahnk, Saint Paul, Minn.
Annie Thoma, Minneapolis, Minn.
Zoey Brokaw, DeWitt, Iowa  
Kylie Holdorf, Spirit Lake, Iowa  
Cassie Kaminsky, North Liberty, Iowa
Vivian Kampschroer, Spring Grove, Minn.
Hannah Messer, Eau Claire, Wis.
Kacy Morris, Island Lake, Ill.
Ellie Palashewski, Princeton, Minn.
Alanna Pals, Freeport, Ill.
Julie Saunders, Odin, Minn.  
Marie Schwenzfeier, Altoona, Wis.
Rose Torti, Madison, Wis.  
Abby Trewin, Decorah, Iowa  
Katie Waller, Minneapolis, Minn.  
Naomi Weiss, Lindstrom, Minn.  

Alto II

Linny Briggs, Elk River, Minn.
Shelby Cook, Cedar Rapids, Iowa
Juni Deshar, Freiburg im Breisgau, Germany  
Audrey Farlinger, Spring Valley, Minn. 
Amanda Keiser, West Saint Paul, Minn. 
Gabrielle Malecha, Henderson, Minn.
Abbey Mueller, Rochester, Minn.
Kimberlyn Perez-Salazar, Saint Paul, Minn.
Maddie Perreard, Sherrill, Iowa
Dalavanh Phongsavath, Vientiane, Laos  
Elizabeth Roby, Madison, Wis. 
Grace Rotter, Columbus Junction, Iowa
Alaina Taylor, Adel, Iowa 
Valorie Ziemer, Eyota, Minn. 
Meron Abebe, Cedar Falls, Iowa 
Natalia Cadena, Mason City, Iowa
Faye Duster, Solon, Iowa
Brynn Guth, East Dundee, Ill. 
Audrey Keairns, Des Moines, Iowa 
Juhl Kuhlemeier, Alma, Wis.
Emily Lehman, Cedar Falls, Iowa
Emily Rose, Plainfield, Ill. 
Emma Syers, Saint Paul, Minn.