Current Roster

SOPRANO I

Monica Barron, Munster, Ind.

Jessica Carpenter, Cedar Rapids, Iowa

Taylor Fishwild Dubuque, Iowa

Mary Flaherty, Sycamore, Ill.

Miranda Heagney, Warren, Ill.

Karina Hoff, Hortonville, Wis.

Sarah Jennings, Wabeno, Wis.

Maren Olson, Great Falls, Mont.

Katelin Parkinson, Freeport, Ill.

Rachel Trautmann, Onalaska, Wis.

Erika Vik, Rochester, Minn.

SOPRANO II

Madeline Ajack, Waukesha, Wis.

Alexis Bahr, Waukon, Iowa

Malia Bennett, Wayzata, Minn.

Lizzy DePrenger, Iowa City, Iowa

Meredith Gade, Rochester, Minn

.Kailey Gering, Waunakee, Wis.

Maddie Kuehn, Plato, Minn.

Anna Pownell, Northfield, Minn.

Jenna Reimann, Mount Vernon, Iowa

Hallie Simon, St. Paul, Minn.

Libby Swartley, Cedar Falls, Iowa

Emma Tewes, Albert Lea, Minn.

Ali Voigt, Decorah, Iowa

ALTO I

Sanna Berdahl, Duluth, Minn.

Maggie Breitenstein, Decorah, Iowa

Bethany Carlson, Minneapolis, Minn.

Linnea Carlson, Decorah, Iowa

Hannah Gross, Sioux City, Iowa

Erin Haefner, Byron, Minn.

Kristen Hansen, Rochester, Minn.

Tori Hornby, South St. Paul, Minn.

Maddie Market, Lakeville, Minn.

Michaela Phillips, Western Springs, Ill.

Anna Ruble, West Des Moines, Iowa

Emily Stifter, River Falls, Wis.

Kate Wyre, Newton, Iowa

ALTO II

Genevieve Ehlers, Clinton, Iowa

Morgan Fanning, St. Charles, Ill.

Klarissa Geiger, Minneapolis, Minn.

Anna Hug, St. Paul, Minn.

Emma Johnson, Minneapolis, Minn.

Kiley Korey, Tiskilwa, Ill.

Hannah Perendy, St. Paul, Minn.

Maggie Piper, Dodgeville, Wis.

Ciara Rice, Plymouth, Minn.

Maddy Ross, Long Lake, Minn.

Hannah Stenoien, Eden Prairie, Minn.

Tamar Tedla, St. Paul, Minn.

TENOR I

Henry Cravens, Geneseo, Ill.

Tyler Kain, Owatonna, Minn.

Caleb Kruckenberg, Garrison, Iowa

Jack Lunderby, Northfield, Minn.

Sean McKenzie, Des Moines, Iowa

Tully Morrison, Long Lake, Minn.

TENOR II

Matt Anderson, Austin, Minn.

Jonathan Kuehner, Cedar Falls, Iowa

Erik Mandsager,  Northfield, Minn.

Michael Martin, Iowa City, Iowa

Owen Perestorf, Coon Rapids, Iowa

Jacob Schmidt, Janesville, Wis.

Eric Tran, Hanoi, Vietnam

Austin Willhite, Buffalo Lake, Minn.

BASS I

Alec Anderson, Rochester, Minn.

Hunter Moore, Cedar Rapids, Iowa

Trevor Phillips, Decorah, Iowa

Tyler Privia, Underwood, Iowa

Lane Ralph, Decorah, Iowa

Noah Reisdorff, Gretna, Nebr.

Connor Roisum, Stoughton, Wis.

Peder Smith, Baxter, Minn.

Daniel Suhr, Altoona, Iowa

Austin Uetz, Minneapolis, Minn.

BASS II

Ian Adams, Minneapolis, Minn.

Justin Johnson, Owatonna, Minn.

Joe Keeley, Eden Prairie, Minn.

Riley Lannon, St. Paul, Minn.

John Lof, Grinnell, Iowa

Noah Manke, Wauwatosa, Wis.

Alec Olson, Lakeville, Minn.

Robert Smedsrud, Decorah, Iowa

Adam West, North Liberty, Iowa

STRING ENSEMBLE

from Luther College Symphony Orchestra

VIOLIN I
Abby LeBlanc, St. Paul, Minn.
Michael Schatten, Madison, Wis.
Katelin Parkinson, Freeport, Ill.

VIOLIN II
​Morgan Fanning, St. Charles, Ill.
Libby Swartley, Cedar Falls, Ill.
Julia Ferris, La Crosse, Wis.

CELLO
Matthew Dosland, St. Paul, Minn.
Kira Guetschow, La Crosse, Wis.

BASS
Zach Mayer, Melrose, Wis.

ORGANO
Riley Lannon​, St. Paul, Minn.